muzeum

Od začátku měsíce července 2012 lze ve městě Jiříkově na adrese Tylova 1056/4, vedle historického domu č.p.8 navštívit místní muzeum - první svého druhu ve známé historii obce. Na malé ploše se zde můžete v obrazech a dokumentech seznámit se známou i neznámou historií města Jiříkova, i jeho bezprostředního okolí. Depozitář muzea obsahuje dokumenty vztahující se k obcím Lipová (Hainspach), Lobendava (Lobendau), Mikulášovice (Hainspach), Rumburk (Rumburg), Šluknov (Schluckenau), Varnsdorf (Warnsdorf), Velký Šenov (Großschönau in Böhmen), nebo Vilémov (Wölmsdorf). 

Co v muzeu můžete uvidět? Oddací, rodné a živnostenské listy, vysvědčení a diplomy, největší veřejnou sbírku pohledů a fotografií obce Jiříkova na českém území, portréty zdejších obyvatel z přelomu 19. a 20.století nejen na kabinetních fotografiích, obrazy, tisky a vyhlášky, ruční mandly, psací a šicí stroje, gramofony, pianino Harwardt, či harmonium Bongardt z počátku 20.století, kočárky, panenky, jízdní kolo z jiříkovské produkce a mnohem víc.

Slyšeli jste už o nejsevernejší lanovce Českého království? Říká Vám něco Filipovský zázrak? Ne? Potom vyražte k nám a přijďte to zjistit.

V současné době - v zimním období 2017/18 je muzeum z provozních důvodů uzavřeno. V případě zájmu nás kontaktujte telefonicky na čísle 731 580 727. Vstupné dobrovolné.

Aktualizováno 21.01.2018

       

domů