Kolem kolem Jiříkova

V okolí Jiříkova je mnoho zajímavých míst a zákoutí, a to jak v bezprostředním, tak i dále. Ideálním způsobem, jak je navštívit, je cesta na kole (lze i pěšky). Mějte ale na vědomí, že jste v pohraničí - doklady s sebou!

Trasa 1 - Přes hraniční kameny - cca 9 km, náročnost 2,5 z 5ti.

Vyjedeme z Jiříkovského náměstí směrem na Šluknov. Po asi 2 km stoupání po asfaltové silnici odbočíme vpravo do lesa na cyklostezku 3043 a jedeme lesem. Na km 4,5 odbočíme vpravo přes lávku do Německa, na zelenou turistickou značku.

           

           

Cesta vede převážně z kopce; pojedeme lesem až k hostinci Blockhaus. Krátce před ním je krátké stoupání. Zde se můžeme za € občerstvit.

            

       

Od hostince Blockhaus jedeme asi 1,5 km rovně až na křižovatku o tvaru písmene T, uprostřed je strom, odbočíme vpravo a zamíříme do Ebersbachu po německé cyklostezce a zároveń hlavní silnici. Držíme se hlavní silnice, cesta z půli klesá, z půli stoupá, až ke km 7,3 - opouštíme hlavní silnici, držíme se cyklostezky - sjedeme na Friedersdorfer Str., cesta ostře stoupá. Jedeme rovně. Opouštíme cyklostezku a držíme se Georgswalder Str. až ke státní hranici. Přijíždíme na hranici Ebersbach/Jiříkov cestou pod klinikou v Ebersbachu zprava z pohledu z Německa.

       

Odbočíme vpravo a rovně po asfaltové silnici jedeme zpět na Jiříkovské náměstí.

Trasa 2 - Hledání Fukova

Fukov

domů